Wystąpienie Dyrektor Zespołu do absolwentów

Drodzy Absolwenci

W tym roku kończycie pewien bardzo ważny etap w swoim życiu. Opuszczając mury tej szkoły wchodzicie w nowy świat, przed Wami dalsze etapy edukacji i rozwoju osobistego.

Praca z Wami była dla całego grona pedagogicznego nie tylko wyzwaniem, ale i wielką przyjemnością. Mamy nadzieję, że będziecie nas dobrze wspominać, choć nie zawsze było łatwo. Życie składa się z różnych chwil – radosnych i przyjemnych, z momentów, kiedy odczuwa się porażkę i smutek, ale też zwycięstwo i satysfakcję. Staraliśmy się jak najlepiej towarzyszyć Wam w nich wszystkich i jak najlepiej przygotować Was do ruszenia w dalszą drogę. Wy uczyliście się od nas, ale i my od Was, bo życie na każdym etapie jest niekończącą się nauką.

Życzymy Wam, Drodzy Absolwenci, abyście z wiarą w siebie szli przez życie.
W każdym z Was jest siła, odwaga i zdolności, które pozwolą Wam odnosić sukcesy.
Mamy nadzieję, że udało nam się pomóc Wam w ich odnalezieniu.

Jedyny sposób, by poznać, gdzie są granice naszych możliwości, to przekroczyć je, dokonując tego, co niemożliwe. – Arthur C. Clarke

Nauka i wiedza, którą zdobywacie umacnia Waszą wewnętrzną siłę, daje moc i pewność, że zawsze dacie sobie radę. To ona jest kluczowa dla naszego samorozwoju. Życzę wam by głód wiedzy zawsze wam towarzyszył. Bez względu na to czy zakończycie edukację szkolną czy też nie.

Nigdy nie przestawajcie się uczyć. Inwestowanie we własny rozwój, przynosi największe korzyści, zawsze procentuje. Pamiętajcie, że sama wiedza to nie wszystko.
To czego się nauczycie, wdrażajcie w życie i wykorzystujcie w praktyce. Dzielcie się też swoją wiedzą z innymi.

Życzę Wam wszystkiego dobrego i do zobaczenia już poza murami tej szkoły!

Monika Jankiewicz

Dyrektor ZSP w Konstantynowie

Konstantynów, 20.06.2023 r.