Psycholog


Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Mam nadzieję, że u Was wszystko w porządku i w miarę możliwości realizujecie swoje obowiązki (rodzice- zawodowe, a dzieci – szkolne). Liczę również na to, że pamiętacie o ważnej kwestii, czyli organizacji swojego czasu i dbając o wypełnianie zadań należących do was nie zapominacie o odpoczynku np. z ciekawą książką, czy wartościowym filmem. Domyślam się również, że mimo zaplanowania swoich działań, wiele z was martwi się, być może odczuwa lęk i niepewność, niezrozumienie obecnej sytuacji. Dochodzą do nas różnorodne informacje, które wciąż odbierane mogą budzić w nas uczucie zmęczenia, a za oknem powoli rodzi się wiosna i tak bardzo chciałoby się wyjść, spotkać rówieśników, nacieszyć się piękną pogodą. Jak wiemy obecnie tego robić nie można i wciąż czekamy na ten moment, by móc korzystać z tego w sposób bezpieczny dla siebie i innych. Jak w tym wszystkim uporządkować nasze myśli, uczucia? Wiadomo, że łatwiej jest, kiedy wszystko układa się po naszej myśli, gdy jesteśmy zadowoleni. Wtedy tak jakoś jest nam lżej, mamy w sobie więcej motywacji do działania. Jednakże te trudne emocje, które gdzieś być może w nas teraz tkwią są też istotne, komunikują nam, że jesteśmy świadomi tego co się dookoła nas dzieje oraz, że nie przechodzimy obok tego w sposób obojętny. Warto jednak dla zdrowej równowagi minimalizować ten niepokój i stres. Jest na to wiele sposobów. Jednym z nich jest rozmowa. Dzielmy się swoimi emocjami, odczuciami w każdej dostępnej i dozwolonej w tej sytuacji formie (a jest ich przecież dziś tak wiele np. rozmowa: z bliskimi w domu, telefoniczna itd.), wzmacniajmy siebie, a przy okazji swoje więzi z osobami, które są dla nas ważne. Nawet pozornie zwykłe wysłuchanie kogoś, może zdziałać tak wiele.
Życzę Wam dużo siły i uśmiechu.

Anna Owczarek
psycholog szkolny


Zachęcam w wolnej chwili do zajrzenia na tę stronę (do zakładki blog) wiele ciekawych artykułów dla rodziców i uczniów.  

Zostań w domu – nadróbmy rodzinne zaległości
Jak wszystkim wiadomo obecna sytuacja, która nas dotyka jest niecodzienna, inna, często stresująca. Uczniowie znaleźli się w dość nowych okolicznościach, w których nauka nie odbywa się w murach szkoły. Jak już wcześniej wspomniano jest to okazja do odkrycia lub pogłębienia swojej motywacji, umiejętności organizowania własnego czasu. W takie dni, które są zupełnie inne od tych, które przeżywaliśmy jakiś czas temu należy znaleźć czas na domową naukę, ale również (co też jest ważne) na rodzinne rozmowy. Może to okazja do poruszenia tematu swoich pasji, zainteresowań? Do podzielenia się ze swoimi bliskimi sprawami, które się działy ostatnio a zabrakło wcześniej czasu by to omówić? Warto wspólnie obejrzeć dobry film, zajrzeć na polecane strony internetowe (np. zwiedzajcie muzea wirtualnie). Myślę, że w większości domów jeszcze znajdą się takie rzeczy jak gry planszowe, puzzle. Czy nie byłoby wspaniale po całym dniu rodzinnie zagrać w jakąś ciekawą grę edukacyjną? A może popołudniowe układanie puzzli? Możliwości jest wiele. Zachęcam was do pozostania w domu, wspólnie z najbliższymi. Potraktujmy to jako wyraz naszej odpowiedzialności za zdrowie własne i innych. Niech ten czas stanie się również okazją do nadrobienia zaległości
w spędzaniu rodzinnych chwil.
 
Psycholog szkolny
Anna Owczarek
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

Sytuacja w jakiej znaleźliśmy się w ostatnim czasie jest dla nas dużą próbą odpowiedzialności. Pomimo różnego rodzaju ograniczeń wciąż musimy wywiązywać się ze swoich codziennych obowiązków. Dotyczy to wszystkich bez względu na wiek. W związku z brakiem możliwości realizowania zajęć szkolnych w formie, do której byliśmy przyzwyczajeni zobligowano uczniów do nauki zdalnej. Jest to dla większości nowość, z którą muszą się zmierzyć zarówno uczniowie jak i ich rodzice. Poniżej poruszono kilka zagadnień, które być może pomogą w odnalezieniu się w tej niecodziennej sytuacji. Wszystkim uczniom życzę owocnej nauki i odnalezienia w każdym z Was motywacji i umiejętności organizacji swoim czasem.

Organizacja, motywacja i bezpieczeństwo pracy w domu

Drodzy Uczniowie!

W naszej szkole do Waszej dyspozycji jest psycholog, do którego możecie zwrócić się w różnorodnych sytuacjach, szczególnie wtedy, gdy macie problem, którego nie jesteście w stanie samodzielnie rozwiązać. Porozmawiać warto też wtedy, gdy przytrafi się Wam dzień, w którym macie gorszy nastrój lub dręczy Was jakaś trudna sprawa, z którą nie umiecie sobie poradzić.
W gabinecie psychologa szkolnego odnajdziecie również pomoc w sytuacjach, gdy:
-czujecie się samotni, nie umiecie się odnaleźć w relacjach z rówieśnikami
-potrzebujecie motywacji do nauki i rozwoju
-chcecie porozmawiać nie tylko o waszych troskach, ale również o radościach i sukcesach.


  Godziny pracy psychologa szkolnego obowiązujące od 17 lutego 2020
 
Poniedziałek
10:00 – 13:40
(w tym zajęcia indywidualne:
12:55-13:40)
 
 
Wtorek
11:00 – 14:40
 
Środa
11:00 – 14:40
(w tym zajęcia indywidualne: 
12:55 – 13:40;
13:50-14:35)
 
 
Czwartek
07:30 – 13:00
(w tym zajęcia indywidualne:
07:30-08:00;
11:30- 11:50)
Zajęcia indywidualne
w Przedszkolu:

13:00 -13:15;
13:20-13:35
Piątek
07:30 – 13:00
(w tym zajęcia indywidualne:
07:30 – 08:00;
12:35-12:55)
Zajęcia indywidualne
w Przedszkolu:

13:00 -13:15;
13:20-13:35