Biblioteka

Biblioteka szkolna jest otwarta codziennie w godzinach 8.00 – 14.00.

Pliki do pobrania:


Plan pracy biblioteki szkolnej w roku szkolnym 2019/2020
Regulamin wypożyczania podręczników


8. edycja „Narodowego Czytania”

Nasza szkoła aktywnie włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Narodowego Czytania”, nad którą patronat  honorowy sprawuje para prezydencka.

Podstawowym celem przedsięwzięcia była popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości . W tym roku odczytywane były nowele.

Dnia 9 września 2019 roku od godz. 8. 00 przez cały dzień wyznaczeni uczniowie: Zuzanna Chalimoniuk i Zuzanna Tonsiorowska z kl. VI A oraz Filip i Mikołaj Dencikowscy z kl. VIII A czytali wybrane fragmenty nowel uczniom w poszczególnych oddziałach. Dziewczęta prezentowały „Katarynkę” Bolesława Prusa w klasach I-IV, zaś chłopcy – „Sachema” Henryka Sienkiewicza w klasach V-VIII. Akcja skończyła się o godz. 14.00.

Chcielibyśmy, żeby ta akcja na stałe weszła w nasz kalendarz imprez, ponieważ ma szczególny dla poziomu czytelnictwa wymiar, a promowanie go jest naszym nadrzędnym celem.

Nad sprawnym przebiegiem całej akcji czuwał koordynator projektu – nauczyciel bibliotekarz Pani Edyta Chwedoruk i nauczyciel języka polskiego Pani Dorota Andruszkiewicz.Włącz się w akcję „Jak nie czytam, jak czytam”

7 czerwca 2019 r. o godz. 10.00 na szkolnym boisku.

Przynieś ze sobą książkę.

Więcej o akcji na stronie: https://czytamy.org/

 


Spotkanie z Marianną Kołodziuk

10 maja 2019 r. odbyło się spotkanie z poetką Marianną Kołodziuk z Janowa Podlaskiego. Przed przejściem na emeryturą pani Marianna pracowała w szkole podstawowej jako nauczycielka w klasach I – III.

Pani Kołodziuk zawsze kochała, doceniała i obserwowała naturę. Dostrzegała piękno w jej najdrobniejszych szczegółach i to co zdołała zaobserwować, przelewa na papier w postaci wierszy, które adresuje do młodszych i starszych czytelników.

Na spotkaniu z uczniami klas pierwszych, drugich i czwartych poetka recytowała swoje utwory z pierwszego zbioru „Nim czar pryśnie” oraz z drugiego „ W kraju czerwonych jarzębin”, do którego samodzielnie wykonała ilustracje.  

Uczeń klasy 2a Łukasz Kondraciuk, wyrecytował wiersz pani Marianny „Pierwsze kwiaty”, nie ujawniając jego tytułu – „Przecież to mój wiersz” – powiedziała z uśmiechem autorka.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Na zakończenie uczniowie wręczyli poetce kwiaty i podziękowali za odwiedzenie naszej szkoły. Po zakończeniu uroczystości  do sali wrócił jeden z uczestników spotkania,  uczeń klasy 2b Juliusz Siemieniuk i nieśmiało zapytał, czy i on również mógłby powiedzieć wiersz, po czym wyrecytował utwór Jerzego Ficowskiego zatytułowany „Maj”. Najwyraźniej poezja pani Marianny Kołodziuk poruszyła serduszka małych słuchaczy.

Z niecierpliwością będziemy oczekiwali na wydanie trzeciego zbioru poezji pt.: „Znowu zagra fujarka” i kolejne odwiedziny pani Marianny w murach naszej szkoły.

Organizatorem spotkania była pani Katarzyna Pieczykolan.