Wycieczka do Warszawy

We wtorek 22 października klasy: 1b, 2b oraz 3b o siódmej rano stawiły się na parkingu w cierpliwym oczekiwaniu na autokar, który miał ich zawieźć do stolicy. Podróż minęła spokojnie i wielbiciele piłki nożnej dojechali pod Stadion Narodowy. Kolejny postój był przy Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie spacerkiem przeszli nad wiślany bulwar pod pomnik Syreny. Płynąca z fontanny woda i piękna pogoda rozbawiły dzieci i skusiły do moczenia rąk.

O godzinie 11.30 odbyły się zajęcia w Planetarium. Przed prezentacją filmu „Halo Ziemia” była możliwość obejrzenia i wysłuchania opowieści o nocnym niebie i jego tajemnicach. Pobyt w tym czarodziejskim miejscu wielu osobom rzeczywiście zawrócił w głowie a niektórych nawet chwilowo uśpił.

Wizyta w Zamku Królewskim „na królewskich pokojach” wzbudziła  zachwyt. Dzieci bardzo uważnie słuchały opowieści o życiu mieszkańców zamku i jego tragicznych losach. Przewodnicy byli zaskoczeni tak miłą i zainteresowaną historią grupą.

Miłą niespodzianką okazał się spacer po Starówce. Wspaniałe opowieści o Bazyliszku, Syrence oraz Warsie i Sawie przybliżyły uczestnikom warszawskie legendy i miejsca upamiętniające zdarzenia z utworów.

Oczekiwanym momentem był także zakup pamiątek, których różnorodność mogła wzbudzić problemy z wyborem tej właściwej.

Droga powrotna przebiegła szybko i spokojnie. Stęsknieni rodzice bardzo sprawnie odebrali swoje pociechy, które wcześniej serdecznie podziękowały za organizację wycieczki.

Ps.: Mamy nadzieję, że wycieczka na długo zostanie w pamięci naszym młodym uczestnikom. Opiekę nad grupą sprawowały Panie Edyta Chwedoruk, Marzenna Sawczuk, Małgorzata  Stawska, Małgorzata Wasilewska oraz Ewa Derehajło. Dziękujemy.