Święto Pierwszaków

Uczniowie klas pierwszych, pod wodzą wychowawczyń – pań Sabiny Dencikowskiej i Małgorzaty Wasilewskiej, przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.

24 października od samego rana w nasze szkole panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie klas I a i I b ubrani w  stroje galowe, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.

Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Pani Małgorzata Wasilewska, wychowawczyni klasy I b, powitała gorąco rodziców, nauczycieli uczniów, a szczególnie serdecznie klasy pierwsze. Następnie głos zabrała uczennica klasy IV a, Zuzanna Kępińska, która pokierowała częścią artystyczną przygotowaną przez pierwszoklasistów. Uczniowie śpiewali piosenki, recytowali wiersze, wykazali się też wiedzą przyrodniczą i patriotyczną.

Po zakończonej części artystycznej nadszedł czas na przyjęcie pierwszaków do grona uczniów.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia” – mówiła pani Dyrektor, dotykając piórem – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych.

Następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego życzyli sukcesów w nauce oraz zapewnili o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią.
Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie, zorganizowali „słodkie” przyjęcie.

Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.