Szkolne obchody „Dnia Głośnego Czytania” w klasach I-III

Wspólnie ze szkolną biblioteką zorganizowany został w naszej szkole „Dzień Głośnego Czytania”. W czwartek i piątek (14-15.11.2019 r.) uczniowie klas II i III uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych, na których były czytane fragmenty książki „Gang Słodziaków”.

Oprócz czytania zadaniem dzieci z klas III było wymyślić dalsze losy przygód „Gangu Słodziaków” i je przedstawić wykorzystując maskotki. Dzieci z klas II miały za zadanie zilustrować swoją ulubioną maskotkę. Natomiast dzieci z klasy I a otrzymały naklejki za 10 minut głośnego czytania dziennie, potwierdzonego przez rodziców. Uczniowie, którzy zgromadzili 21 naklejek otrzymali nagrodę – ocenę celującą. Akcja zakończyła się konkursem organizowanym przez sieć sklepów „Biedronka”, na który bibliotekarka pani Edyta z dziećmi zrobiła z materiałów wtórnych „Magiczne Drzewo  Słodziaków”.

Akcję wzbogaciły otrzymane maskotki i materiały. Celem tej akcji jest budowanie nawyku codziennego czytania i wspieranie pasji do czytelnictwa wśród najmłodszych, a także rozwój świadomości i wrażliwości ekologicznej dzieci.

Opiekę nad akcją sprawowały Panie Edyta Chwedoruk, Marzenna Sawczuk, Małgorzata Stawska, Bożena Struk, Grażyna Mościbrodzka, Sabina Dencikowska oraz Monika Kępińska.

Serdecznie dziękujemy uczennicom klasy VB: Julii Czerko, Mai Johan i Michalinie Kaszewiak za pomoc w przygotowaniu dekoracji na konkurs „Magiczne Drzewo Słodziaków”.