Święto Niepodległości

Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klas szóstych i siódmych pod opieką Pani Katarzyny Filipiuk i Pani Renaty Grzybowskiej przygotowali montaż słowno-muzyczny pt. „W drodze ku Niepodległej”. Za oprawę muzyczną była odpowiedzialna Pani Agnieszka Charko.

Uczniowie zaprezentowali swoje utwory przed społecznością szkolną 8 listopada podczas uroczystego apelu. Powtórnie wystąpili przed mieszkańcami naszej gminy zgromadzonymi w miejscowym kościele w czasie lokalnych obchodów Święta Niepodległości. Śpiewając patriotyczne pieśni i recytując wiersze wybitnych poetów oddali cześć tym, którzy za wolność Ojczyzny zapłacili najwyższą cenę. Przypomnieli też wydarzania historyczne z tragicznego okresu niewoli oraz zwrócili uwagę na znaczenie wolności w życiu jednostki i narodu. Następnie patriotyczne pieśni zaprezentował zespół seniorów „Pogodna Jesień” i wystąpił wójt gminy Pan Romuald Murawski.

Po uroczystej mszy świętej i części artystycznej wszyscy przybyli z pocztami sztandarowymi na czele udali się w pochodzie pod pomniki, aby złożyć wiązanki kwiatów.