POWITANIE WIOSNY

21 marca 2023 r. do naszych szkolnych drzwi zapukała WIOSNA.

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkich. Po długiej zimie nie mogliśmy doczekać się jej przyjścia. Tego dnia wszystkie klasy wraz z wychowawcami
zebrały się w sali gimnastycznej. Po powitaniu wszystkich zebranych, każda z klas mogła pochwalić się krótkim występem – piosenką o wiośnie lub wierszem o tematyce wiosennej. Powitanie wiosny odbywało się w dwóch grupach. Jako pierwsze powitały ją klasy I – IV, następnie klasy V – VIII. Wszystkie klasy pięknie zaprezentowały się podczas występów. Wiosenna komisja konkursowa przysłuchiwała się kolejnym występom i wyłoniła zwycięzców.

Najpiękniej zaprezentowali piosenkę:

I miejsce – klasa I a  oraz VII a

II miejsce – klasa II b oraz V a

III miejsce – klasa II a oraz VI b

Każda klasa wytypowała jednego ucznia, który przebrał się za Panią Wiosnę. Wszyscy prezentowali się wspaniale podczas tanecznych popisów, przy dźwiękach muzyki.

Zwycięzcy w kategorii – Strój Pani Wiosny:

I miejsce – klasa II a oraz VI b

II miejsce – klasa I a oraz VI a

III miejsce  – klasa III b oraz V a

Tego dnia odbył się turniej sportowy polegający na przenoszeniu piłeczki na łyżce, rzuty do celu oraz skoki na jednej nodze. Uczniowie rozwiązywali także wiosenne zagadki.

Podczas powitania wiosny zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego na wykonanie pracy „Wiosenne, kwitnące drzewo” oraz konkursu fotograficznego „Pierwsze oznaki wiosny”.

Oto wyniki:

I miejsce: Alicja Nowicka, Hanna Bartoszuk, Mateusz Wereszko, Kacper Brojek, Szymon Wójcicki, Kalina Oksiuta, Maciej Olichwiruk

II miejsce: Milena Demianiuk, Rafał Kościuk, Julian Abramowski, Lena Chwedoruk, Natalia Hodun

III miejsce: Barbara Hawryluk, Antonina Biskupska, Oliwia Laszuk, Liliana Stefaniuk, Lena Żuk

Wyróżnienia otrzymali: Lena Chwedczuk, Aleksander Jówko, Maciej Omelaniuk, Hubert Kamiński, Milena Wawryniuk

Osoby biorące udział w konkursie dostały pamiątkowy dyplom oraz słodką czekoladkę. Po wręczeniu nagród i dyplomów, uroczystość Powitania Wiosny dobiegła końca, pozostawiając rozpromienione i zadowolone twarze wszystkich uczestników.