Pies policyjny Daro w przedszkolu

W dniu 21 maja nasze przedszkole odwiedzili niezwykli gości, policjanci oraz pies policyjny Daro – z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej. Tego dnie dzieci z wszystkich grup przedszkolnych zgromadziły się na boisku aby przywitać gości. Przewodnik psa tropiącego opowiedział dzieciom na czym polega jego praca, po co psy pracują w policji oraz czym się dokładnie zajmują. Opiekun czworonoga opowiedział o bliskiej relacji w jakiej pozostaje ze swoim psem – z jednej strony przyjaciel a z drugiej współpracownik. Opiekun psa zaprezentował krótki pokaz związany z posłuszeństwem i wykonywaniem komend przez czworonoga. Największym entuzjazmem przedszkolaki reagowały na pokaz zatrzymania osoby przez psa służbowego. Dzieci z zachwytem przyglądały się umiejętnościom psa.

Policjanci rozmawiali z dziećmi na temat zagrożeń mogących wynikać z kontaktów ze zwierzętami oraz na temat bezpieczeństwa. Dzieci dowiedziały się o konieczności szacunku i opieki nad zwierzętami, ale także o niewłaściwych zachowaniach: drażnieniem psa czy przesadną ufnością.  

Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy.

Dzieci były bardzo podekscytowane wizytą tak niecodziennego gościa w ich przedszkolu i aktywnie włączały się w prowadzone zajęcia.

Dziękujemy za wizytę.

Relację przygotowała K. Wałach.