Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca 2019 r. nasza szkoła powitała radośnie WIOSNĘ . W tym dniu  uczniowie klas 5 – 8 i  3  gimnazjalnych przyszli do szkoły w kolorach wcześniej przez siebie wylosowanych, było pięknie i kolorowo. Następnie  uczniowie uczestniczyli w witaniu Pani Wiosny przez udział w wielu konkurencjach, które zostały przeprowadzone na hali sportowej. Na początku każda klasa zaprezentowała swoją Panią Wiosnę. Oto wyniki:

  • I miejsce  –  klasa 7a
  • II miejsce  –  klasa 8b
  • III miejsce  –  klasa 3a gimnazjum

Jury przyznało również 3 wyróżnienia: klasie 6b, 6a, 8a. W nagrodę klasy otrzymały dyplomy i słodycze.

     W kolejnym konkursie klasy musiały zaprezentować 2 okrzyki: jeden żegnał Zimę, drugi witał Wiosnę. Z tym zadaniem najlepiej poradziła sobie klasa 6b, która  przygotowała ciekawą choreografię  i oczywiście zdobyła I miejsce, II miejsce przyznano kl. 5a, III miejsce – kl. 3a gimnazjum. Klasom zostały wręczone dyplomy i słodycze.

      W czasie obchodów Dnia Wiosny został również podsumowany indywidualny konkurs plastyczny „Bukiet wiosenny”

  • I miejsce zajęły ex  aequo – Karina Dudko (kl. 3bG) i Izabela Górnikowska  (kl. 7b),
  • II miejsce – Jakub Iwanek (kl. 6b),
  • wyróżnienie otrzymały uczennice kl. 6a: Patrycja Chomiuk i Wiktoria Piwoni

Uczniowie otrzymali dyplomy i słodycze.  

Następnie odbył się turniej szkolny „Kocham Cię, Wiosno”. W turnieju brało udział 6 drużyn 5-os. (w każdej drużynie był uczeń od kl. 5 do 3 gim.). Turniej składał się z 8 zadań, takich jak: rozwiązywanie zagadek o wiośnie, układanie puzzli, wyszukiwanie nazw zwierząt i roślin w zdaniach, budowa zdania z 5 wyrazów, gdzie każdy wyraz zaczynał się na literę W, szukanie kwiatków, pytania i skoki na skakance.

      Rywalizacja między drużynami była zacięta. Wszyscy walczyli do samego końca, ale zwycięzca może być tylko jeden. Najlepszą drużyną okazała się drużyna  nr 6 – I miejsce, II miejsce – drużyna nr 4, III miejsce – drużyna nr I

Wszyscy otrzymali nagrody w postaci słodyczy.

      W momencie kiedy jury liczyło punkty wszyscy uczniowie zgromadzeni na hali uczyli się wspólnie wiersza „Przyszła Wiosna”.

Nad całością imprezy czuwał Samorząd Uczniowski i jego opiekun Joanna Szczypek. Dziękujemy  Radzie Rodziców za ufundowanie nagród w postaci słodyczy.