Dzień Życzliwości i Pozdrowień

„ Każdy, kogo spotykasz, toczy bitwę, o której nie wiesz. Bądź życzliwy. Zawsze.”

Bycie życzliwym, przyjaznym i pomocnym człowiekiem, to postawa, która powinna nam towarzyszyć każdego dnia-nie tylko od święta. Nie od dziś przecież wiadomo, że człowiek życzliwy, czyli miły, lubiący innych, uśmiechnięty czerpie ze swojego zachowania same korzyści, ponieważ częściej doświadcza życzliwości ze strony innych ludzi. Dla podkreślenia znaczenia takiej postawy, jak co roku obchodziliśmy w szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji na korytarzu szkolnym „wyrosło” Drzewko Życzliwości. Na jego liściach można było znaleźć podziękowania i przeprosiny uczniów klas IV-VIII skierowane do najbliższych osób. „ Dziękuję za wsparcie”, Dziękuję za dobre wychowanie”, „Jestem wdzięczna za rodzinę i dobre zdrowie”, „Przepraszam za złe zachowanie”, „Dziękuje za pomoc i szczerość”- to tylko niektóre z nich.

Młodsi uczniowie wraz z wychowawcami zastanawiali się, jak wygląda człowiek życzliwy. Czy ma jakieś charakterystyczne cechy, kolor oczu lub włosów? Okazało się, że nie! Życzliwym człowiekiem może być każdy z nas, a łączącą nas cechą jest radosny i szczery uśmiech. Można się było się o tym przekonać oglądając portrety życzliwych osób narysowane przez uczniów klas I-III.

Do akcji przyłączył się również Samorząd Uczniowski, który zorganizował plebiscyt na najbardziej życzliwą osobę w każdej klasie.

Wszystkim nauczycielom i wychowawcom dziękujemy za pomoc i serdecznie pozdrawiamy.

Osobami odpowiedzialnymi za organizację Dnia Życzliwości były pedagog szkolny pani Anna Hryciuk oraz psycholog pani Anna Owczarek.