21 listopada – Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada przypada Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To obchodzone w ok.180 krajach święto zostało ustanowione w 1973 roku przez braci McCormack jako wezwanie do pokoju w trwającej między Izraelem, a Egiptem wojnie. Pomysł znalazł zwolenników w wielu krajach-między innymi w Polsce, która dołączyła do jego obchodów w 2006 r.

Głównym celem tego dnia jest promowanie wzajemnej życzliwości, dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Jego istotnym założeniem jest także powitanie w tym dniu przynajmniej  10 osób. 

21 listopada, to dzień symboliczny, gdyż bycie życzliwym dla innych nie wymaga określonego czasu lub pory. Pozytywne nastawienie, życzliwa postawa, bezinteresowna pomoc, miły gest powinny nam towarzyszyć codziennie. Człowiek życzliwy, czyli miły, lubiący innych, pomocny, uśmiechnięty czerpie ze swojego zachowania same korzyści, ponieważ częściej doświadcza życzliwości ze strony innych ludzi. Jeżeli jesteście z kimś w konflikcie, pokłóciliście się z przyjacielem lub powiedzieli komuś coś przykrego- wykorzystajcie ten dzień do naprawienia swoich relacji.

Bądźcie dla siebie życzliwi na co dzień-nie tylko od święta!

Pozdrawiam!

Anna Hryciuk

Niespodzianka dla wszystkich życzliwych!     https://biteable.com/watch/dzie-yczliwoci-2720658