Zapisy do programu SMOK na rok szkolny 2026/2027

Już dziś zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w zajęciach Szkolnego Młodzieżowego Ośrodka Koszykówki (SMOK) w roku szkolnym 2026/2027.

Od września planowany jest nabór uczestników do grup treningowych, tworzonych zgodnie z wiekiem i poziomem umiejętności:

Grupa I – uczniowie klas I–II (dziewczynki i chłopcy)
Grupa II – uczniowie klas III–IV (chłopcy)
Grupa III – uczniowie klas V (chłopcy)

Serdecznie zapraszamy zarówno dzieci i młodzież kontynuujące treningi koszykarskie, jak również wszystkich chętnych, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z koszykówką.

Zajęcia będą odbywały się dwa razy w tygodniu i trwać po 1,5 godziny. Treningi prowadzone będą w grupach liczących do 15 uczestników. Ośrodek dysponuje nowoczesnym sprzętem sportowym niezbędnym do prowadzenia zajęć i rozwijania umiejętności koszykarskich.

Udział w programie jest całkowicie bezpłatny. Zajęcia mają charakter pozalekcyjny i nieobowiązkowy.

Projekt SMOK organizowany jest przez Polski Związek Koszykówki i finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Gminy Konstantynów.

W mijającym roku szkolnym program SMOK obejmował pracę z ponad 50 młodymi koszykarzami w trzech grupach wiekowych. Dzięki systematycznym treningom dwa razy w tygodniu uczestnicy osiągali liczne sukcesy sportowe, a także brali udział w wielu turniejach, zawodach i wydarzeniach sportowych.

Rozpoczęcie zajęć planowane jest na drugi tydzień września 2026 roku.

Koordynator i trener projektu: Piotr Woźniak