Wycieczka do Torunia

Maj to miesiąc, w którym piękna pogoda zachęca do wycieczek. W dniach 8-9 maja 2924 r. 42-osobowa grupa uczniów z klas IV-VI wyruszyła do Torunia. Wraz z opiekunkami: Swietłaną Rowczenią, Romualdą Sołtysiuk i Dorotą Andruszkiewicz nasi młodzi podróżnicy poznali piękne miasto położone nad Wisłą.

Już po dotarciu do Torunia grupa spotkała się  z przewodnikiem, który zaprosił wszystkich uczestników wycieczki do gry miejskiej. Była to wspaniała zabawa połączona z treściami edukacyjnymi. Przyniosła ona naszym uczniom wiele emocji. W humorystyczny sposób poznali oni historię Torunia i jego zabytki.

Niezapomniane przeżycia czekały też w Muzeum Żywego Piernika. Pod okiem Mistrza Piernikarskiego i Wiedźmy Korzennej nasi uczniowie poznali tajniki powstania pierników. Własnoręcznie przygotowali ciasto, a następnie, korzystając z różnorodnych drewnianych form, wypiekli toruńskie specjały.  Można także było wziąć udział w warsztatach dekorowania wypieków, a nawet uzyskać cenny certyfikat. Pierwszy dzień zwiedzania zakończył się seansem światła i dźwięku fontanny multimedialnej Cosmopolis.

W drugim dniu naszej wizyty w mieście Kopernika także nie zabrakło emocji. Uczestnicy wycieczki wzięli udział w wyścigu z czasem na torze kartingowym „Kart Place”. To najwyżej położony tor w Polsce – na 5. poziomie parkingu. Jazda gokartami przyniosła niezłą dawkę adrenaliny.

Następnie, jak na turystów w grodzie Kopernika przystało, odwiedziliśmy Centrum Popularyzacji Kosmosu Planetarium oraz interaktywne wystawy: Bazę Mars oraz Geodium. Pełni wrażeń tuż przed północą wróciliśmy do domów. Wielu uczestników wycieczki obiecało sobie, że wrócą jeszcze kiedyś do Torunia.