Wycieczka do Krakowa i okolic

W poniedziałek 20 maja o świcie wyruszyliśmy na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą.

Pierwszy dzień spędziliśmy w Energylandii. W tym parku rozrywki każdy z uczestników mógł znaleźć coś dla siebie. Wieczorem dotarliśmy do Krakowa. Po zakwaterowaniu udaliśmy się na nocny spacer po niegdysiejszej stolicy, gdzie mogliśmy podziwiać piękno Starego Miasta. Następnego dnia spotkaliśmy się z przewodnikiem, który oprowadził nas po tym przepięknym mieście. Idąc tymi samymi uliczkami, co dnia poprzedniego mogliśmy dostrzec różnice pomiędzy dniem a nocą w tym magicznym miejscu.

Kolejnym etapem była Bochnia. Zaopatrzeni w śpiwory i podręczny bagaż zjechaliśmy pod ziemię. Dziś kopalnia jest nowoczesnym centrum łączącym tradycję z nowoczesnością. Atrakcjami, z jakich mogliśmy skorzystać był przejazd podziemną kolejką, zwiedzanie ekspozycji multimedialnej, dzięki której poznaliśmy historię wydobycia soli oraz wizycie w kaplicy św. Kingi, która znajduje się na głębokości 217 m. Największą jednak atrakcją było spędzenie nocy pod ziemią.

Następnego dnia po wyjechaniu na powierzchnię wróciliśmy do Krakowa gdzie mogliśmy jeszcze raz go zobaczyć tym razem podczas rejsu statkiem. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Ojcowskiego Parku Narodowego.

Podczas tych trzech dni mieliśmy okazję zobaczyć i doświadczyć tak wielu rzeczy. W dobrych humorach no może troszkę zmęczeni wróciliśmy do domu.