Teatralnie, muzealnie…

21 listopada uczniowie szóstych i siódmych klas naszej szkoły wraz z opiekunkami: p. Anną Owczarek, p.Edytą Chwedoruk i p. Katarzyną Filipiuk wybrali się do Białej Podlaskiej, aby obejrzeć spektakl pt. „Zemsta”. Przedstawienie przygotował Narodowy Teatr Edukacji we Wrocławiu, z którym współpracujemy od wielu lat.

„Zemsta” to dramat mający swoje miejsce w kanonie lektur szkolnych, ale też utwór prezentujący szeroką gamę ludzkich charakterów i namiętności. Dlatego też uczniowie z uwagą i zaciekawieniem obejrzeli sztukę w wykonaniu zawodowych aktorów. Mieli też okazję zetknąć się z elementami prawdziwego teatru – ze scenografią, charakteryzacją, oprawą muzyczną i grą świateł. Młodzi widzowie szczególnie docenili grę aktora wcielającego się w postać Papkina.

Po spektaklu uczniowie udali się do Pracowni Tkackiej w Hrudzie, gdzie oglądali pokonkursową wystawę tkanin z pereborami. To właśnie tym motywem zdobniczym ludowe artystki z Hruda przyciągają wielu artystów z kraju i z zagranicy. Uczniowie wysłuchali też prelekcji p. Jolanty Zając – instruktorki opiekującej się ośrodkiem, która ciekawie opowiadała o funkcjonowaniu pracowni i o jej zbiorach.

Uczniowie przepełnieni artystycznymi doznaniami i emocjami wrócili na piątą lekcję do szkoły.