„Poznaj Polskę” – Gdańsk – Sopot – Gdynia – Malbork

      W dniach 29 – 31 maj 2023 r. uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego,  Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Konstantynowie wzięli udział w trzydniowej wycieczce, zorganizowanej w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę” do Gdańska, Sopotu, Gdyni i Malborka.

        W wyjeździe edukacyjnym wzięli udział uczniowie z klasy V, VI, VII i VIII pod opieką Pań: Szczypek J., Demianiuk M. i Rowczenii S.

        Celem wycieczki było przede wszystkim poznanie historii Polski, odkrywanie polskiego dziedzictwa narodowego i kulturowego, poznanie walorów przyrodniczych pobrzeża,

jak również kształtowanie wartościowych cech charakteru i woli oraz rozwijanie samodyscypliny, samokontroli. Ponadto była to forma uatrakcyjnienia procesu dydaktycznego. Ważnym celem była także integracja zespołów klasowych, współdziałanie w grupie.

        Program wycieczki obejmował:

Gdańsk, miasto w zasięgu obwarowań XVII w, Muzeum Gdańska, Pole Bitwy

na Westerplatte, Gdańsk – Oliwa – zespół pocystersko – katedralny, Statek – muzeum „Dar Pomorza” — Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku, zwiedziliśmy Stocznię Gdańską, miejsce narodzin Solidarności oraz jeden z najpiękniejszych zamków w Polsce, który jest wpisany na Listę UNESCO – Muzeum Zamkowe w Malborku.

       Zarówno cele jak i program wycieczki w pełni zostały zrealizowane. Wszyscy wróciliśmy do domu szczęśliwi i pełni nowych wrażeń i informacji.