Podsumowanie VII Edycji Bialskiej Ligi Historycznej Szkół Podstawowych

W Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Białej Podlaskiej odbyła się VII Edycja Bialskiej Ligi Historycznej Szkół Podstawowych 2019/2020 prowadzona pod hasłem „II wojna światowa – wiem, pamiętam i protestuję przeciwko wojnie i jej okrucieństwom.” Konkurs przewidywał cztery etapy, jednakże z przyczyn niezależnych, ostatni etap nie mógł się odbyć. Zatem dokonujemy podsumowania VII Edycji Bialskiej Ligi Historycznej, kończąc na III etapie.

Do udziału w Lidze zgłosiło się 168 uczestników z 17 szkół. Na każdym z etapów dziesięciu najlepszych uczniów w każdej kategorii wiekowej było nagradzanych punktami.
Spośród uczestników z naszej szkoły IV miejsce w kategorii klas siódmych zajął Sebastian Zadrożniak, który przygotowywał się pod opieką pani Katarzyny Filipiuk. Punktowane miejsca zajęli też uczniowie klasy VIII b – Wojciech Dudek i Weronika Kowaluk  przygotowujący się pod kierunkiem pani Renaty Grzybowskiej.
Wszystkim uczestnikom składamy gratulacje. Doceniamy trud i zaangażowanie w pracę nad materiałem z niełatwego rozdziału naszej historii. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wytrwałość, motywację i chęć wspólnego wspominania rocznicy przełomowego okresu z lat 1939-1945.

Podziękowania kierujemy także do nauczycieli przygotowujących uczestników i rodziców za ukierunkowanie w poszukiwaniach wiedzy i troskę, życząc przy tym kolejnych spotkań z historią w tle.