Lekcja Żonkile

23 kwietnia 2024 r. w klasie 3b miała miejsce niezwykła lekcja historii. Z inicjatywy pani Edyty Chwedoruk klasa wzięła udział w „Akcji Żonkile”, której inicjatorem jest Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin” w Warszawie.

W tym roku po raz pierwszy akcja została skierowana także do uczennic i uczniów klas 1-3. Specjalnie dla tej grupy wiekowej powstały dwa opowiadania. Dla klasy trzeciej wybrane zostało opowiadanie Pawła Beresewicza  „Strasznie, strasznie”. Na podstawie jego treści powstała lekcja, mająca na celu uświadomienie dzieciom, jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi. Były rozmowy o emocjach, wartościach, sprawiedliwości i stracie. Dzieci dowiedziały się również, kim są Żydzi i kim są osoby odznaczone medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata, poznały podstawowe informacje na temat życia podczas II wojny światowej .
Panie Edyta Chwedoruk i Małgorzata Stawska  były dumne z dojrzałości, aktywności i wyciągania przez dzieci mądrych wniosków. Na koniec każdy wykonał, swoją własną techniką plastyczno-techniczną, żonkil- symbol powstania w getcie warszawskim.