Biwak klasy 6 b w Serpelicach

W dniach 6-7 maja 2024 r. odbył się biwak klasy 6b w Ośrodku Wczasowym Partner w malowniczych Serpelicach. Wspólnie z wychowawcą klasy – panem Piotrem Woźniakiem, panią Edytą Geresz oraz wyznaczonymi rodzicami wyruszyliśmy rowerami do celu naszej podróży. Zanim jednak wyruszyliśmy tam i z powrotem, deszcz krzyżował nam wypoczynkowe plany, jednak nie odstraszył pełnej energii i chęci wypoczynku klasy 6b. Bez większych problemów dotarliśmy do celu naszej podróży. Na miejscu już nam świeciło słońce, ale i padał deszcz, przez który nie mogliśmy skorzystać z wszystkich zaplanowanych atrakcji. Podczas biwaku czas upływał bardzo szybko poprzez gry, zabawy, spacery po okolicy, czynności, które doskonaliły zaradność życiową każdego z nas. W trakcie pobytu zorganizowano dla uczniów zajęcia z instruktorem survivalu. Przygotowany program zajęć był prowadzony tak aby poprzez zabawę nauczyć uczniów samodzielności i sposobów poradzenia sobie w sytuacjach kryzysowych m.in.: strzelanie do celu z łuku, wiatrówki i markera paintbolowego, nauki wiązania węzłów, rozniecania ognia i jak prawidłowego udzielania pierwszej pomocy. Wieczorem czekało na uczniów ognisko z kiełbaskami, zabawy integracyjne przy ognisku i domkach mieszkalnych.               

Dla odważnych zafundowano test na odwagę, polegający na samodzielnym, nocnym pokonywaniu wyznaczonego leśnego terenu.           

Podczas pobytu królowała życzliwość oraz wzajemna pomoc. Wszyscy wrócili do swoich domów z radością, ogromnym bagażem wspomnień i zdobytej wiedzy, która przyda się na pewno w przyszłości.

Chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim zaangażowanym w nasz biwakowy wypoczynek, dyrekcji szkoły za zgodę na wyjazd, obsłudze Ośrodka Partner oraz troskliwym rodzicom, którzy mocno zaangażowali się w organizację i przebieg biwaku.