31. Prezentacje „Za kolędę dziękujemy”

W dniu 28.01.2024r.w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Konstantynowie odbyły się 31.Prezentacje „Za kolędę dziękujemy”. Spotkanie zostało organizowane przez Gminne Centrum Kultury w Konstantynowie po raz 25. na poziomie powiatu bialskiego i po raz 12. na poziomie międzywojewódzkim.

W programie imprezy tradycyjnie znalazły się nagrodzone i wyróżnione prace wykonane na konkurs pt. ”Anioły i ozdoby bożonarodzeniowe” (nazwiska nagrodzonych i wyróżnionych uczniów w załącznikach, na zdjęciach)  , a także część artystyczna z kolędami i pastorałkami, wykonywanymi przez chóry, zespoły wokalne, grupy instrumentalne i solistów. W tej grupie naszą szkołę reprezentował duet z klasy 2 a- Natalia Olichwiruk i Julia Wedziuk. Dziewczynki przygotowane przez wychowawczynię p. Sabinę Dencikowską wykonały bardzo energiczną góralską pastorałkę „Od serca do ucha”. Z kolei  z klas starszych na scenie pojawili się  Kolędnicy z Gwiazdą w składzie: Zuzanna Abramowska, Aleksandra Bartoszuk, Zuzanna Franczuk, Antonina Hołub, Aniela Juszkiewicz, Hanna Marczuk, Natalia Melaniuk, Maciej Olichwiruk, Ewelina Strojek i Anna Wałach. Uczniowie przygotowani przez panią Agnieszkę Charko wykonali dwie kolędy „Wśród nocnej ciszy” i „Przybieżeli do Betlejem”.

Pomimo lekkiej tremy nasi szkolni reprezentanci zeszli ze sceny  uśmiechnięci.  Po występie wszyscy zostali nagrodzeni przez Panią Dyrektor GCK w Konstantynowie drobnymi upominkami a także  docenieni gromkimi brawami przez zebraną publiczność. 😊