Pasowanie na czytelnika

Dnia 27 września 2022 roku w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas I.

A wszystko zaczęło się od pogadanki nauczyciela biblioteki, z której dzieci dowiedziały się, dlaczego warto czytać książki i jak je szanować.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie musieli wykazać się wiedzą na temat ulubionych książek, z czym poradzili sobie doskonale.

Następnie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Po takim wprowadzeniu, skupione i poważne uroczyście przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Już, jako czytelnicy biblioteki szkolnej podpisali się pod przysięgą. Następnie każde z dzieci po raz pierwszy wypożyczyło książkę do domu. Na pamiątkę uczniowie otrzymali zakładki, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu.

Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Uroczystość przygotowała bibliotekarka p. Edyta Chwedoruk