Wycieczka do Białegostoku

W czwartek 28 marca 2019 roku uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę do Białegostoku. Pierwszym punktem programu był musical pt. „Doktor Żywego” rosyjskiego pisarza Borisa Pasternaka. Został wystawiony przez Operę i Filharmonię Podlaską w Białymstoku. Szczególnie zachwyciły nas realistyczne elementy scenografii, takie jak wielka lokomotywa, jeżdżące schody czy kryształowy żyrandol. Poza tym bardzo spodobała nam się gra występujących aktorów oraz ich śpiew. Nawet początkowo sceptycznie nastawieni do przedstawienia uczniowie w pełni przekonali się do niego już po pierwszej połowie występu. Pewnym jest, że to wydarzenie na długo zapadnie w pamięci naszych podopiecznych.

Po trzygodzinnym pobycie w filharmonii pojechaliśmy do następnego celu – Pałacu Branickich. Zwiedzanie zaczęliśmy nie od głównego wejścia, lecz od zalewania gipsem gumowych form przedstawiających zabytek, w którym się znajdowaliśmy. Po zakończeniu oglądania wnętrza pałacu odebraliśmy swoje figurki, które w tym czasie stwardniały, dzięki czemu mamy teraz wspaniałe pamiątki.

Podczas pobytu w dawnym zamku obronnym nie tylko mogliśmy zobaczyć wspaniały wystrój wnętrz, ale również dowiedzieć się paru ciekawostek na temat historii tego miejsca. Byliśmy pod wrażeniem kosztownych ozdób sal i pokoi znajdujących się w Pałacu Branickich. Po wyjściu stamtąd byliśmy bogatsi o parę nowych informacji oraz zdjęć.

Kiedy skończyliśmy zwiedzanie tego zabytku z nieskrywaną przyjemnością i niecierpliwością udaliśmy się spacerem do restauracji Astoria na długo wyczekiwany przez wszystkich obiad. Każdy miał możliwość wyboru jednego z pięciu zestawów obiadowych, więc panowała różnorodność posiłków. Wszyscy zapewniali, że to właśnie ich zestaw był najlepszy, lecz nadchodzący konflikt został natychmiast zażegnany przez opiekunów wycieczki.

Z pełnymi brzuchami powędrowaliśmy do telewizji Białystok, gdzie poznawaliśmy tajniki pracy dziennikarzy i kamerzystów, także mogliśmy zasiąść na krzesłach w profesjonalnym studiu nagraniowym, w którym odbywały się rozmowy z politykami i innymi ważnymi personami. Niektóre osoby były szczególnie zafascynowane tym, co dzieje się za kamerą kiedy my oglądamy wiadomości. Po jakimś czasie musieliśmy niestety pożegnać się z naszym sympatycznym przewodnikiem. To nie był jednak koniec atrakcji.

Kwintesencją całego wyjazdu były odwiedziny w Pijalni Czekolady E. Wedel. Skosztowaliśmy tam przepysznej czekolady oraz odpoczęliśmy trochę po całym dniu zwiedzania.

Podczas drogi powrotnej panowała radosna atmosfera, która panowała aż do Konstantynowa. Byliśmy zmęczeni, ale zadowoleni z przebiegu tego wyjazdu. Miejmy nadzieję, ze będzie jeszcze mnóstwo okazji do pojechania na równie fascynującą wycieczkę.

Autor: Filip Dencikowski

Organizatorem wycieczki była pani Teresa Bogusz-Filipiuk.