„Strofy mistrza Adama”

Już po raz kolejny w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Konstantynowie odbył się konkurs recytatorski pod nazwą „Strofy mistrza Adama” zorganizowany w ramach Programu popularyzacji wiedzy o życiu
i twórczości Adama Mickiewicza. Przez cały rok w naszej szkole przeprowadzane są konkursy, których tematem przewodnim jest życie i twórczość wieszcza.
20 maja  swoją obecnością  zaszczycili nas miłośnicy poezji A. Mickiewicza z okolicznych gmin: Rokitna, Leśnej Podlaskiej i Kornicy. Recytatorzy występowali w trzech kategoriach wiekowych: I-III, IV-VI oraz VII-III gimnazjum. Tegoroczne zmagania konkursowe swoim patronatem objął wójt gminy Konstantynów – pan Romuald Murawski, a organizatorkami były polonistki odpowiedzialne za realizację programu: Marzenna Bartosiewicz oraz Katarzyna Filipiuk.
W przerwie konkursu konstantynowska młodzież wystąpiła z programem prezentującym sylwetkę poety. Było to pouczające „Spotkanie z Mickiewiczem”. 
Zdaniem komisji konkursowej strofy Adama Mickiewicza najpiękniej interpretowali następujący uczniowie z klas:

I-III
I miejsce – Dominik Szpura SP Konstantynów
II miejsce – Szymon Derehajło SP Konstantynów

IV-VI

I miejsce – Maja Doroszuk SP Konstantynów
II miejsce – Alicja Bujalska SP Stara Kornica
III miejsce – Julia Malczuk ZPO Leśna Podlaska

VII – III gim.

I miejsce – Jan Zdunkiewicz ZPO Leśna Podlaska
II miejsce – Mateusz Wojcieszuk SP Stara Kornica
III miejsce – Weronika Stasiuk ZPO Leśna Podlaska

Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Mamy nadzieję, że uczniowie biorący udział w konkursie zabrali ze sobą miłe wspomnienia i chętnie wrócą do nas za rok.