Spotkanie z Marianną Kołodziuk

10 maja 2019 r. odbyło się spotkanie z poetką Marianną Kołodziuk z Janowa Podlaskiego. Przed przejściem na emeryturą pani Marianna pracowała w szkole podstawowej jako nauczycielka w klasach I – III.

Pani Kołodziuk zawsze kochała, doceniała i obserwowała naturę. Dostrzegała piękno w jej najdrobniejszych szczegółach i to co zdołała zaobserwować, przelewa na papier w postaci wierszy, które adresuje do młodszych i starszych czytelników.

Na spotkaniu z uczniami klas pierwszych, drugich i czwartych poetka recytowała swoje utwory z pierwszego zbioru „Nim czar pryśnie” oraz z drugiego „ W kraju czerwonych jarzębin”, do którego samodzielnie wykonała ilustracje.  

Uczeń klasy 2a Łukasz Kondraciuk, wyrecytował wiersz pani Marianny „Pierwsze kwiaty”, nie ujawniając jego tytułu – „Przecież to mój wiersz” – powiedziała z uśmiechem autorka.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Na zakończenie uczniowie wręczyli poetce kwiaty i podziękowali za odwiedzenie naszej szkoły. Po zakończeniu uroczystości  do sali wrócił jeden z uczestników spotkania,  uczeń klasy 2b Juliusz Siemieniuk i nieśmiało zapytał, czy i on również mógłby powiedzieć wiersz, po czym wyrecytował utwór Jerzego Ficowskiego zatytułowany „Maj”. Najwyraźniej poezja pani Marianny Kołodziuk poruszyła serduszka małych słuchaczy.

Z niecierpliwością będziemy oczekiwali na wydanie trzeciego zbioru poezji pt.: „Znowu zagra fujarka” i kolejne odwiedziny pani Marianny w murach naszej szkoły.

Organizatorem spotkania była pani Katarzyna Pieczykolan.