Sebastian Zadrożniak po raz drugi triumfuje w Bialskiej Lidze Historycznej

07 marca 2019 r.  w Szkole Podstawowej nr 6 w Białej Podlaskiej odbył się IV etap bialskiej ligi historycznej. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów, którzy i tym razem nie zawiedli.

Tematem przewodnim tej rundy był „Starożytny Rzym”. Najbardziej rzetelnie przygotowali się szóstoklasiści – wszyscy trzej zajęli punktowane miejsca. Sebastian Zadrożniak, który od II etapu wytrwale bronił 1-go miejsca, wyszedł z tej rywalizacji z tarczą. Dawid Senouci wspiął się na VII miejsce, a Paweł Chomiuk – na IX.

W kategorii klas siódmych na IX miejscu znalazł się Filip Dencikowski, natomiast wśród gimnazjalistów Grzegorz Litwiniuk był czwarty, co w ostatecznej klasyfikacji zapewniło mu bardzo dobrą czwartą pozycję.

Szczególnie cieszy postawa Sebastiana, który w ubiegłym roku szkolnym został laureatem ligi w grupie piątoklasistów, a w bieżącym roku zdystansował rywali prawie 30-punktową przewagą, tym samym zapewniając sobie zaszczytne pierwsze miejsce. Warto podkreślić, że w każdej grupie startowało około 30 uczestników.

Z sukcesów swoich uczniów cieszą się opiekunowie: Katarzyna Filipiuk i Małgorzata Kowaluk życząc zapału i wytrwałości w kolejnych latach historycznych potyczek, a czasem i wielkich batalii prowadzących do zwycięstwa.