Rajd Grunwaldzki w Krakowie

W dniach od 11 do 14 października 2018r. uczniowie naszej szkoły (Wiktoria Adamiuk, Izabela Kamińska, Grzegorz Litwiniuk, Małgorzata Andrzejuk, Natalia Robak, Zuzanna Czerko, Oliwier Zabłocki, Jonasz Franczuk, Dominika Panasiuk i Magdalena Łucewicz) wzięli udział w XLIII Ogólnopolskim Rajdzie Grunwaldzkim Młodzieży PTSM w Krakowie „Od Naczelnika do Naczelnika” i pod honorowym patronatem Prezydenta Krakowa – prof. Jacka Majchrowskiego.

W czasie Rajdu młodzież uczestniczyła w wielu konkursach między innymi  pieśni patriotycznej, krajoznawczym, marszu na orientację, inscenizacji wymarszu Pierwszej Kadrowej oraz grze terenowej. Za inscenizację i grę terenową uczniowie zdobyli puchary czyli pierwsze miejsca. W innych konkurencjach uplasowali się na dalszych pozycjach, ale walczyli do końca. Ostatecznie w punktacji generalnej zajęli II miejsce.

Młodzież na własnych nogach zdobyła Kopiec Kościuszki oraz Kopiec Piłsudskiego, poznała ciekawe wydarzenia związane z Powstaniem Styczniowym, zwiedzała z przewodnikiem centrum Krakowa, i wawelskie podziemia.

Uczniowie wrócili bardzo zadowoleni, a w ich pamięci zostaną miłe wspomnienia, spotkania z ciekawymi ludźmi oraz wiedza o Krakowie. Opiekę nad uczniami w czasie wyjazdu sprawowała pani Teresa Bogusz – Filipiuk.