Ostatni Bal Gimnazjalny

W sobotni wieczór 2 lutego 2019 r. o godzinie 18.00  w naszej szkole odbył się po raz ostatni Bal Gimnazjalny. Na tę wspaniałą uroczystość przybyło znamienite grono gości: wójt Gminy Konstantynów Romuald Murawski, nasza pani dyrektor – Irena Merowska i pani wicedyrektor – Sylwia Wildt-Stefaniuk, wieloletnia dyrektor Gimnazjum im. C. Norwida pani Anna Czubaj, wychowawcy klas trzecich: Anna Iwanek i Sabina Dencikowska, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły a także rodzice.

Wszystkich zgromadzonych w ten piękny, zimowy wieczór w hali ozdobionej motywami cyrkowymi przywitali przedstawiciele klas III: Klaudia Świąntek i Oliwier Zabłocki. Po krótkich przemówieniach pana Wójta i pani Dyrektor  uczniowie klas trzecich  przepięknie wykonali poloneza, którego przygotowywali pod czujnym okiem pani Teresy Bogusz-Filipiuk. Następnie głos zabrała pani Anna Czubaj, która wróciła we wspomnieniach do chwil spędzonych w naszym gimnazjum i życzyła uczniom klas trzecich trafnych życiowych wyborów i wielu sukcesów w dalszej edukacji. Z ust uczniów kl. III – Izabeli Kamińskiej i Jakuba Pożarowszczyka popłynęły wyrazy uznania dla rodziców, wychowawców i nauczycieli. Po pełnych refleksji  podziękowaniach grupa uczennic zaprezentowała się w muzycznej odsłonie, we własnym aranżu piosenek-podziękowań, a nauczyciele zostali obdarowani kwiatami w dowód wdzięczności za trud włożony w edukację i wychowanie.

Część oficjalną uroczystości zakończyło tradycyjne wykonanie walca przez uczniów klas trzecich. Zebrani  goście oniemieli z zachwytu i  dali temu  wyraz gromkimi brawami płynącymi z trybun. Tancerze i tancerki po występie emanowali szczęściem i pozytywną energią. Z tłumu zafascynowanych widzów błyskały flesze aparatów, uwidaczniające również ogrom pracy włożonej w ozdobienie hali przez trzecioklasistów  pod okiem pani Agnieszki Charko.

Po części oficjalnej zgromadzeni udali się na poczęstunek i oczekiwaną dobrą zabawę, którą prowadził DJ o niespożytej energii – Paweł Łukijaniuk. Dzięki jego zaangażowaniu i integracji trzecioklasistów z wychowawczyniami i całym gronem pedagogicznym można było zapomnieć o szkolnych obowiązkach, troskach, a przede wszystkim o czekającym uczniów egzaminie gimnazjalnym.

Zabawa była wspaniała, czego dowodem były liczne zdjęcia wykonywane w „lustrze”.  Zewsząd dało się słyszeć śmiech i można było zaobserwować radosny nastrój uczestników. Z największym zawodem przyjęto jedynie fakt, że zabawa miała zakończyć się o godz. 1.30.