Ogólnopolski konkurs „Igłą malowane”

12.05.2019 roku w Pracowni Koronkarstwa w Sitniku odbyło się rozstrzygnięcie XI Konkursu Rękodzieła Artystycznego „Igłą malowane”. Konkurs organizowany jest przez Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej przy współpracy Gminy Biała Podlaska oraz Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej. Jest to konkurs o randze ogólnopolskiej. Prace napłynęły  z województw: lubelskiego, podlaskiego, mazowieckiego, wielkopolskiego, koszalińskiego, podkarpackiego, dolnośląskiego i lubuskiego.

W kategorii „Haft krzyżykowy” w grupie wiekowej do lat piętnastu II miejsce zajęła Aleksandra  Nitychoruk z klasy VIII b z naszej szkoły. Jest to już kolejny sukces Oli w tej dziedzinie. Wyróżnienia otrzymali: Julia Czerko z klasy IVb, Martyna Wawryniuk z klasy V b, Jakub Iwanek oraz Sebastian Zadrożniak z klasy VI b. W tej samej grupie wiekowej, w kategorii „Koronka”, przyznano wyróżnienie Zuzannie Tonsiorowskiej z klasy Va.

Nauką, rozwojem i promocją technik rękodzielniczych jako wspaniałego hobby zajęła się pani Agnieszka Charko, która w tym konkursie zajęła I miejsce w kategorii „Koronka”.

Gratulujemy i zachęcamy do dalszego rozwoju swoich talentów, jak również do udziału jak największej liczby uczestników w następnej edycji konkursu.

Wystawę pokonkursową można obejrzeć w Pracowni Koronkarstwa w Sitniku.