Niezapomniany Dzień Dziecka w Konstantynowie

W Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza 30 maja 2019 r. odbył się wyjątkowy Dzień Dziecka, którego pomysłodawczynią była Wicedyrektor Szkoły Sylwia Wildt – Stefaniuk.

O godzinie 9.00 uczniowie szkoły zostali zaproszeni na boisko szkolne do uczestnictwa w 10 różnych zadaniach sprawnościowych. Dzieci i młodzież między innymi pokonywali wyznaczony tor na miniszczudłach, skakali w workach, kręcili hula hop, biegali z piłeczką na łyżce, rzucali piłką do kosza, biegali z woreczkiem na głowie. W konkurencjach nie liczył się czas, ale cierpliwość i wytrwałość w wykonaniu zadania. Nagrodą było zdobycie podpisu nauczyciela prowadzącego daną konkurencję na specjalnym kuponie. Uczniowie, którzy zaliczyli wszystkie zadania i zdobyli 10 podpisów mogli o godzinie 12.00 wziąć udział w losowaniu ponad 230 nagród, które ufundowali miejscowi przedsiębiorcy. Wśród nagród znalazł się sprzęt sportowy, przybory do pisania i malowania, zabawki, gry planszowe i karciane, piórniki, kupony na pizzę i wiele innych. Uczniowie mogli też zdobyć 5 elektronicznych opasek sportowych SMARTBAND OVERMAX TOUCH GO ufundowanych przez firmę AKSER Tomasz Hryniewicz.

         Wśród innych atrakcji tego dnia była możliwość wygrania słodyczy i drobnych upominków w „Kole Fortuny” prowadzonym przez panie Joannę Rusecką i Annę Hryciuk, pomalowania twarzy przez panią Marzennę Sawczuk i pracowników Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Konstantynowie, zdobycia nagrody w kąciku plastycznym.

         Dzięki Dyrektor Szkoły Irenie Mertowskiej w tym dniu społeczność szkolna mogła również zapoznać się z wozami i sprzętem będącym na wyposażeniu Policji i Straży Granicznej w Janowie Podlaskim, 23 Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej z Białej Podlaskiej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Konstantynowa. Strażacy z Konstantynowa przygotowali dodatkowo niecodzienną atrakcję w postaci pokazu profesjonalnej akcji ratunkowej poszkodowanego uwięzionego w samochodzie. Wywołał on wielkie poruszenie i podziw wśród obserwujących, ponieważ ukazał wysokiej klasy umiejętności miejscowych strażaków. Pełną fotorelację z tego wydarzenia można również obejrzeć na nasze stronie internetowej.

         Uczniowie szkoły byli również zaproszeni do wspólnego tańca belgijki, Makareny i tańca kowbojskiego, które poprowadził pan Piotr Woźniak z panią Joanną Szczypek i Samorządem Uczniowskim.

W czasie imprezy zostały również rozstrzygnięte konkursy organizowane w szkole w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”:

 1.  „Mój dzień bez telefonu” – konkurs plastyczny dla klas I – IV,
 2.  „Każdy mądry uczeń wie, by nałogom mówić NIE”  – konkurs plastyczny dla klas I – VIII i gimnazjum,
 3.  „Zamiast siedzieć z telefonem, spędzaj czas z wesołym gronem, bo z kumplami czas spędzony jest cenniejszy niż smartfony!!!” – konkurs na poradnik pomysłów na gry i zabawy w czasie przerw w szkole i spotkania ze znajomymi dla klas V – VIII i gimnazjum.

Głównymi koordynatorami kampanii były panie Anna Hryciuk i Joanna Rusecka.

         Rada Rodziców przygotowała dla wszystkich uczestników Dnia Dziecka przepyszne kiełbaski z grilla, lody, napoje i słodycze.      

Ten dzień był niesamowitym przeżyciem dla wszystkich i mamy nadzieję, że za rok będzie równie udany.

Sponsorami nagród dla uczniów były firmy z Konstantynowa i okolic:

 • Justyna Żytkowska Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Niezapominajka”,
 • Wojciech Kępiński Gospodarstwo Agroturystyczne  ZAMECZEK,
 • Zbigniew Woźniak  Firma Handlowa „B-Z” Zbigniew Woźniak,
 • Monika Tomasz Franczuk   Firma Handlowa  „DUET”,
 • Justyna Kaszewiak Gospodarstwo Sadownicze  „Kaszewiak”,
 • Antoni Tymoszuk Sklep Spożywczy „Sobieradzik”

oraz z Białej Podlaskiej:

 • Elżbieta Woźniak – Kreczko Przedsiębiorstwo  Handlowe „JĘDREK”,
 • Tomasz Hryniewicz firma AKSER.