Michał Typa drugi w Polsce!


Michał Typa uczeń Szkoły Podstawowej w Konstantynowie  zajął II miejsce w Polsce podczas Finału Szkolnego Skills Challenge organizowanego przez Fundację Marcina Gortata.

Spośród ponad 5000 uczestników Szkolnego Challenge Skills 2018 zorganizowanego w Łodzi w Szkole im. Marcina Gortata  udział wzięło 10 najlepszych zawodników (najlepsze czasy podczas rozegranych eliminacji w 50 szkołach w Polsce). Zawodnicy rywalizowali na torze przeszkód obejmującym różne konkurencje sportowe.

Zawodnicy mieli za zadanie pokonać tor trzy razy, a o wygranej decydował najlepszy czas z poszczególnej próby. Nagrodę główną był bilet do Los Angeles na spotkanie i udział w dwóch meczach ligi NBA z udziałem Marcina Gortata. Michał uzyskał drugi czas finału (28,83) i zabrakło mu 0.62 sekundy aby wraz z trenerem Piotrem Woźniakiem polecieć do USA. II miejsce Michała Typy to bardzo duży sukces ucznia i trenera. Zwycięzcą zawodów mógł być tylko jeden a został nim reprezentant szkoły w Koszalinie, ale mimo to należą wielkie brawa i gratulacje.