Łomżyńska Zima 2019

W pierwszy weekend marca wzięliśmy udział w XXII Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Chłopców rocznika 2005 „Łomżyńska Zima 2019”. Przez trzy dni (1 – 3 marca) w hali im. Olimpijczyków Polskich królowała koszykówka chłopców. W rywalizacji uczestniczyło 77 zawodników z 6 zespołów naszego kraju. Były to: Iskra Konstantynów, SPK Białystok, UKS Trójka Działdowo, PKK Żubry Białystok, UKS 4 Łomża i gospodarz turnieju UKS Dziewiątka Łomża. Każdy zespół rozegrał pięć spotkań.

Po trzydniowych zmaganiach najlepszym zespołem okazał się SPK Białystok, który jako jedyny zespół wygrał wszystkie spotkania i kompletem 10 punktów zajął I miejsce. Na II miejscu uplasował się PKK Białystok, zaś III miejsce wywalczyła sobie drużyna gospodarzy UKS Dziewiątka Łomża. Kolejne miejsca zajęły kolejno: UKS „Trójka” Działdowo, „Iskra” Konstantynów i UKS 4 Łomża. Dodatkową atrakcją turnieju był drużynowy i indywidualny konkurs rzutów wolnych, konkurs pięciu kół i konkurs 3 – 2 – 1. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła ekipa z Działdowa przed dwoma zespołami z Białegostoku. Najlepszy w tej specjalności indywidualnie został Michał Typa z Iskry Konstantynów. W konkursie 3 – 2 – 1 zwyciężył Maciej Bobka z Białegostoku, a w konkursie Pięcu kół Paweł Chomiuk z Konstantynowa. Najlepszym zawodnikiem trzydniowych zmagań został Karol Kamiński z SPK Białystok. Tytuł najlepszego obrońcy turnieju przyznano Łukaszowi Anusewiczowi z Łomży n, a najlepszym rozgrywający został Maciej Siemieńczuk z PKK Żubry Białystok.
Podczas uroczystości zakończenia turnieju w niedzielne popołudnie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, atrakcyjne upominki rzeczowe, puchary i dyplomy oraz zdjęcia, a zwycięzcy medale i okazałe puchary. Przyznano też szereg wyróżnień indywidualnych w postaci statuetek i nagród rzeczowych ufundowanych przez Prezydenta Łomży. W sumie rozdano ponad 80 nagród indywidualnych.

Skład naszej drużyny: Ladwiniec Maciej, Dencikowski Filip, Zalewski Bartosz, Chomiuk Paweł, Dencikowski Mikołaj, Pożarowszczyk Daniel, Żytkowski Filip. Typa Michał, Hodun Oskar, Sadecki Piotr, Żytkowski Szymon, Juszkiewicz Jakub, trener Piotr Woźniak, opiekun Jarosław Zalewski.