Kącik Gier i Zabaw

W czerwcu w naszej szkole został powołany do życia Kącik Gier i Zabaw. Pomysł na zajęcie czasu wolnego podczas przerw pojawił się ze względu na to, że dzieci i młodzież nadużywają telefonów, smartfonów itp.Tego typu zachowanie powoduje izolowanie się, nerwowość, uzależnienie i wiele innych niepożądanych skutków.

Gry planszowe natomiast, to mnóstwo przyjemności i emocji połączonych ze świetną zabawą i zdrową rywalizacją. Ponadto jest to możliwość zdobywania wiedzy, rozbudzania i pogłębiania zainteresowań, jest to też nabywanie umiejętności radzenia sobie z przegraną. Gry rozwijają pamięć i refleks, uczą logicznego myślenia, koncentracji, cierpliwości, kreatywności. Gry mają także wartości prospołeczne, pomagają w  nawiązywaniu relacji międzyludzkich, uczą współdziałania i przestrzegania w grupie określonych reguł.

Szkolny kącik wzbogacił się o nowe gry planszowe ufundowane przez wydawnictwa: Granna, Rebel, Piatnik, a także IPN. Zachęcamy uczniów również do przyniesienia swoich gier i zapoznania kolegów z ich regułami. Niektórzy już to zrobili!

W przyszłym roku szkolnym zapraszamy wszystkich uczniów do Kącika Gier i Zabaw podczas każdej długiej przerwy. Gry można będzie wypożyczyć także na lekcje wychowawcze. Będzie również możliwość spotykania się po lekcjach, czy rozgrywania turniejów. 

Pomysłodawczynią i opiekunką zaangażowaną w tworzenie Kącika Gier i Zabaw jest pani Agnieszka Charko.

Pomysł spotkał się z życzliwością i pomocą ze strony Pani Dyrektor Ireny Martowskiej i Pani Wicedyrektor Sylwii Wildt – Stefaniuk.

Współpraca, sponsoring i wolontariat mile widziany.