Jasełka

W piątek 21 grudnia 2018 roku, w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza z bożenarodzeniowym przesłaniem  wystąpili uczniowie klasy II,  prezentując na scenie jasełka pt. ”Świąteczna szopka” oraz przepiękne kolędy i pastorałki. Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem,  przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze i aniołowie. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Przygotowania do przedstawienia trwały od miesiąca, uczniowie poświęcili wiele czasu na próby i przygotowania, tym bardziej, że poza nauką tekstu, dzieci uczyły się też śpiewać, by w pełni oddać radość z narodzenia Pana. Całość przedstawienia została przygotowana pod kierunkiem pani Grażyny Mościbrodzkiej, pani Marzenny Sawczuk i pani Moniki Kępińskiej. Jasełka w wykonaniu dzieci, wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój oraz swym pięknym i oryginalnym występem, podbiły serca publiczności.
Mali artyści, występujący na scenie, otrzymali gromkie brawa, które były uznaniem za piękne wykonanie przedstawienia.

Jasełka to widowiska o Bożym Narodzeniu wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich. Ich treścią była historia narodzenia Jezusa w Betlejem i spisku Heroda. Zgodnie z wielowiekową tradycją dzieci przygotowały piękne misterium bożonarodzeniowe ukazujące wydarzenia z Betlejem.

Po występie pani dyrektor Irena Mertowska podziękowała artystom i złożyła życzenia świąteczne.Na zakończenie pani Małgorzata Wasilewska wręczyła nagrody w konkursie literacko – plastycznym „Dlaczego lubię Boże Narodzenie?”  dla klas 1-3.

Lista nagrodzonych uczniów