Dzień Języka Angielskiego

Dnia 24 października w naszej szkole odbył się Dzień Języka Angielskiego, w którym wzięły udział klasy 7, 8 i 3G.  Przedstawiciele tych klas uczestniczyli w konkursie muzycznym The Big Music Quiz. Zadaniem uczestników było odgadywanie wykonawców popularnych utworów anglojęzycznych.

Konkurs poprowadził Sebastian Andrzejuk, uczeń kl. 3aG  debiutujący w tej roli. Sebastian świetnie poprowadził konkurs i miał bardzo dobry kontakt z widownią i uczestnikami, za co niejednokrotnie został nagrodzony brawami. Mimo trudnych zadań uczestnicy wraz z publicznością dobrze się bawili.

Wyniki zmagań muzycznych przedstawiają się następująco:

I miejsce – uczniowie kl. 3G: Karolina Firsiuk i Oliwier Zabłocki

II miejsce – uczniowie kl. 8: Emilia Paluch i Wiktoria Stefaniuk

III miejsce – uczniowie kl. 7: Wojciech Dudek i Mikołaj Dencikowski.

Nagrodą główną konkursu była ocena celująca z j. angielskiego która powędrowała do zdobywców I miejsca. Pozostali otrzymali dyplomy przygotowane przez organizatorów panią Swietłanę Rowczenię i panią Marzenę Demianiuk. Impreza zakończyła się wspólnym zdjęciem uczestników, jurorów i prowadzącego.

W ramach dnia językowego uczniowie kl. 4-6 mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności plastycznych w konkursie pt.  National Symbols of the United Kingdom. Zwyciężczynią została uczennica kl. 5a Gabriela Biskupska, II miejsce zdobył uczeń kl. 5a Dawid Geresz i III miejsce  przypadło uczniowi kl. 6b Sebastianowi Zadrożniakowi.