Dwa etapy Małego Konkursu Recytatorskiego już za nami

Tradycją naszej szkoły jest udział w Małym Konkursie Recytatorskim, którego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Lublinie. Jest to święto pięknej recytacji poezji i prozy dziecięcej oraz młodzieżowej.

8 maja w murach naszej szkoły odbyły się szkolne eliminacje do dalszych etapów tego konkursu. Prawo do reprezentowania naszej szkolnej społeczności w eliminacjach rejonowych uzyskali:

w młodszej grupie wiekowej:

  1. Kacper Szymczuk z kl. I a – opiekun: p. Bożena Struk
  2. Maja Woźniak z kl. II b – opiekun: p. Marzenna Sawczuk

w starszej grupie wiekowej:

  1. Maja Doroszuk z kl. VI b
  2. Oliwia Harasimowicz z kl. VI b

Opiekunem obu uczennic jest p. Katarzyna Filipiuk.

9 maja w GCK w Konstantynowie odbyły się eliminacje rejonowe, w których oprócz czworga uczestników z naszej szkoły zaprezentowało się sześciu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Leśnej Podlaskiej.

Członkom komisji najbardziej spodobał się występ Mai Woźniak, która recytowała utwór Juliana Tuwima „Spóźniony słowik” i Mai Doroszuk prezentującej fragment prozy Astrid Lindgren „Ronja, córka zbójnika”. Zwyciężczynie będą reprezentowały naszą gminę 16 maja podczas eliminacji powiatowych w Międzyrzecu Podlaskim. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe, a ich opiekunowie podziękowania i własnoręcznie wykonane upominki.

Bardzo mocno trzymamy kciuki za powodzenie naszych mistrzyń recytacji na kolejnym etapie konkursu otwierającym drogę do koncertu laureatów w Lublinie.